Dřevěné razítko R 40

2. května 2014 v 18:52 | www.razitka-praha.com |  Razítka dřevěná
Dřevěná razítka R 40 mají průměr otisku 40 mm, dají se použít pro maximálně 7 řádek textu, uvedený průměr otisku je pouze maximální, může se použít i s menším průměrem, zrovna i s menším počtem řádek, ačkoliv kulaté dřevěné razítko R 40 se moc častou nepoužívá jako textové razítko, mnohem častější je použití s firemním logem uprostřed až dvěmi až třemi řádky textu okolo loga. Také se používá jako úřední kulaté razítko se státním znakem, v tomto případě, se ovšem musí použít průměr otisku 36 mm (podle zákona číslo 352/2001 Sb. mají úřední razítka průměr o velikosti 20 mm, 25 mm nebo 36 mm). Mezi úřední razítka se státním znakem, pro která se může využít dřevěného razítko R 40, patří kulatého razítko soudního znalce, razítko soudního exekutora, razítko soudního tlumočníka - překladatele, notářské razítko a úřední kulaté razítko školy. Další specifická kulatá razítko jsou razítko advokáta a razítko pro revizního technika, i pro tato razítka se může využít dřevěné razítko R 40. Ale x praxi se jako úřední razítka daleko více používají smaonamáčecí razítka Colop. Dřevěná razítka R 40 je nutné před otisknutím namočit do razítkovací podušky s barvou. Podušky se standardními barvy jsou k dostání modré, zelené, černé, červené a fialové. V případě úředních razítek je nutné dodržet stanovené barvy. Razítka pro soudních znalce, soudní tlumočníky a pro školy mají modrý otisk, revizní technik používá červenou barvu, notář, advokát a soudní exekutor modrou nebo fialovou. Kulaté dřevěné razítko R 40 může tisknout i speciální barvu (jako je razítkovacá barva na dřevo, razítková barva na kovy, rychleschoucí barva, UV barva pro razítka a mnoho dalších), v takovém případě je nutné objednat prázdnou podušku bez barvy a následně ji napustit speciální barvou. Napuštění razítkové podušky barvou je snadné a zabere jen chvilku. V případě dřevěných kulatých razítek s maximálním průměrem otisku 40 mm je vhodná razítková poduška Colop Micro 1 ve velikosti 50 x 90 mm.
Namáčení do barevné razítkovací podušky je nevýhodou dřevěného razítka R 40, naopak jeho obrovskou předností je vysoká odolnost, razítko je vhodné pro opravdu náročné použití, většinou v nekancelářském prostoru. Rukojeť pro dřevěné kulaté razítko je vyroba z kvalitního, tvrdého, bukového dřeva.
Dřevěné razítko R 40 vyrobíme s požadovaným textem, logem, obrázkem. Vyrobíme Vám i úřední kulaté razítko se státním znakem, pokud máte potřebné oprávnění.

Podobná kulatá dřevěná razítka:
Doporučené:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama