Dřevěné razítko

14. června 2014 v 11:40 | www.razitka-praha.com |  Razítka adresní
Kvalitní razítka z tvrdého dřeva, která se vyznačují velikou odolností, vyrábí se z kvalitního dubového nebo bukového dřeva. Výhodou je, že můžete objednat výrobu dřevěných razítek téměř všech velikostí a tvarů. Další velikou výhodou dřevěných razítek i jejich cena, dřevěné razítko je levnější než samonamáčecí razítka Colop nebo Trodat.
Dřevěná razítka se vyrábí ve více provedeních, buď můžete mít lištové dřevěné razítko nebo razítka s dřevěnou rukojetí. Lištová razítka se vyrábí s výškou 6 mm, 8 mm, nebo 10 mm, šířka lištového razítka může být takřka libovolná, na přání zákazníka. Dřevěná razítka s rukojetí se vyrábí buď čtyřúhelníkového tvaru - obdélníková nebo čtvercová razítka, nebo kulatá dřevěná razítka. Standardní velikosti průměru otisku dřevěných kulatých razítek je 15 mm, 20 mm, 25 mm, 30 mm, 35 mm, 40 mm, 45 mm, 50 mm. Větší dřevěná razítka s kruhovým otiskem se používájí často jako firemní razítka s logem uprostřed a textem po obvodu, malé kulaté dřevěné razítko je vhodné například pro symboly, malá loga, obrázky nebo i čísla (většinou se čísla používají v kulatém rámečku). Dřevěná razítka se používají i jako úřední razítka. Kulaté dřevěné razítko se státním znakem může mít průměr otisku 20 mm, 25 mm nebo 36 mm (dle zákona č. 352/2001 Sb. o užívání státních symbolů České republika). Malý státní znak je na otisku vyobrazen uprostřed, po obvodu je uvedena oprávněná osoba. Má-li oprávněná osoba víc úředních razítek se státním znakem, jednotlivá razítka jsou odlišena pořadovým číslem. Otisk úředního razítka je jednobarevný.
Dřevěná razítka jsou nesamonamáčecí, před otiskem je nutné namočit do razítkové podušky s barvou. Podušku si můžete zvolit černou, modrou, červenou, zelenou nebo fialovou. Ještě se prodává suchá - bezbarvá razítková poduška, která je určena k naplnění nějakou ze speciálních barev pro razítka, což jsou například UV razítková barvy, barva na dřevno, rychleschnoucí razítková barva, razítková barva na textil a jiné.
Výroba razítek Praha 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama