Říjen 2014

Výroba razítek s obrázkem

8. října 2014 v 18:27 | www.razitka-praha.eu
Výroba obrázkových razítek je velice populární, používají se například jako razítka na geocaching, či jako dětšká motivační a hodnotící razítka. Razítko s vlastním obrázkem může mít formu samonamáčecího razítka nebo se může jednat o dřevěná razítka s rukojetí. Každé má své výhody i nevýhody. Samonamáčecí razítka mají zabudovaný polštářek s barvou, do kterého se namáčí automaticky, jejich používání je velice pohodlné a nehrozí zašpinění razítkovou barvou. Nesamobarvící dřevěné razítko je nutné před každým otiskem namočit do externí podušky s barvou, naopak jeho přednostmi jsou vysoká kvalita a výdrž a možnost zhotovení téměř v libovolném rozměru včetně atypických velikostí.

Samonamáčecí i dřevěná razítka nabízí několik tvarů otisku, čtyřúhelníková - čtvercová a obdélníková, kulatá a oválná. Razítka s obrázkem mohou být i v kombinaci s požadovaným textem. V případě kulatých a oválných razítek se používá obrázek veprostřed a text po obvodu. Alternativou klasických samonamáčecích razítek jsou kapesní razítka. Malá, lehká a snadno přenosná razítka s obrázkem pro ty, kteří často cestují a chtějí mít své razítko vždy při ruce (zejména jsou vhodná pro geocachery).

Velikost razítka s obrázkem si můžete zvolit, v případě samonamáčecího razítka je nutné brát ohled na velikosti konkrétních typů razítek, dřevěné razítko nabízí mnohem více možností, lze ho využít i pro opravdu velké rozměry, ve kterých se samonamáčecí razítka nevyrábí. Pokud víte jakou velikost požadujete, stačí vybrat vhodný typ samonamáčecí razítka nebo vyrobit dřevěné s požadovanou velikostí. Nebo naopak si zvolíte požadované razítko, podle jeho rozměrů se úměrně zmenší nebo zvětší velikost Vašeho obrázku.

Obrázek, který je určen pro výrobu razítka musí mít dostatečnou kvalitu, ideální je vektorový obrázek (ve křívkách), který lze zaslat v souboru .pdf, .cdr, .ai, případně rastrové obrázky s rozlišením 600 DPI. V obou případech ve 100 % černé barvě. Pokud nemáte podklady pro výrobu v této podobě, je možné dodané obrázky upravit, tak aby byly použitelné. Za jednoduché úpravy se příplatek neúčtuje, za složitější grafické zpracování se stanoví příplatek individuálně, jeho cena je oznámena vždy před závazných objednáním. Pokud nevíte, zda jsou Vaše podklady dostatečné pro výrobu, stačí je odeslat e-mailem k posouzení. Kromě výroby razítek s Vaším obrázkem, si můžete vybrat také hotová obrázková razítka, stačí sdělit požadovanou velikost a typ razítka.

Výroba razítek Praha 1